#KNEBpomaga – Zbiórka dla Uszakowa 1


Po sukcesie grudniowej zbiórki na rzecz schroniska Ciapkowo, postanowiliśmy w wiosennym, wielkanocnym nastroju zorganizować kolejną akcję z cyklu #KNEBpomaga. Tym razem chcemy pomóc królikom ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom – biuro i azyl Sopockie Uszakowo.

 

testkrolika-min

 

Króliki to zwierzęta, które nie są kojarzone ze schroniskami, przez co niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dużo osobników jest porzuconych i bezdomnych. Nieświadomość ta powoduje, że schroniska dla królików bardzo rzadko mogą liczyć na pomoc. Chcemy zmienić te sytuację poprzez organizację akcji takich jak ta. Wierzymy, że oprócz jednorazowej pomocy uda nam się podnieść społeczną świadomość nie tylko w kwestii sytuacji bezdomnych królików – może być ona także świetną okazją, by ostrzec przed kupowaniem dla gryzoni niewłaściwych przekąsek i akcesoriów. Okazuje się, że większość kolorowych mieszanek czy trociny są dla uszaków szkodliwe. Niestety, większość właścicieli gryzoni nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co chcąc zadbać o swojego pupila, nieumyślnie mu szkodzi.

Jak zatem możesz pomóc? Odwiedź nasze stoisko na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego 11 lub 12 kwietnia w godzinach od 09:00 do 15:00 i wrzuć nam do słoika trochę pieniędzy albo przynieś ze sobą jedną lub kilka rzeczy z listy tych najpotrzebniejszych:

  • karma, granulat
  • Verselle Laga Cuni Complete lub Beaphar Nature,
  • suszone zioła (babka lancetowata, mniszek lekarski, liście malin, liście pokrzywy, jeżówka) firmy Tivo lub Zuzala,
  • podkłady higieniczne typu Seni 90×60 bądź każde inne,
  • poidełka, kuwety,
  • rękawiczki jednorazowe, ręczniki papierowe, worki na śmieci, środki czystości oraz środki do dezynfekcji.

Wiemy, że schronisk dla gryzoni nie ma wiele i często przy zbiórkach się o nich zapomina… Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć azyl dla królików w Sopocie. Małe i duże uszaki potrzebują Twojej pomocy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “#KNEBpomaga – Zbiórka dla Uszakowa