Podsumowanie semestru 2019/2020

Spotkania i wizyty

W semestrze letnim 2019/2020 na spotkaniach koła, odbyły się dwie wizyty ludzi ze świata biznesu, którzy na co dzień pracują w zróżnicowanym środowisku i spełniają się zawodowo. Jako uczestnicy pierwszego spotkania, dowiedzieliśmy się co nieco o pracy na piastowanym przez naszego gościa stanowisku. Mikołaj Ostrowski, dzielił się wrażeniami z pracy rekrutera, który poszukuje codziennie potencjalnych pracowników, za pomocą platformy Linkedin. Opowiedział nam o procesie zakładania konta, wzbogacania swojego profilu oraz o aspektach często pomijanych przez użytkowników, które nierzadko determinują to, czy dana osoba zostanie zauważona przez rekrutera, czy też nie. Drugą osobą był przedsiębiorca, mogący pochwalić się bogatym doświadczeniem w tworzeniu własnego biznesu oraz prowadzeniu wieloosobowych zespołów – Bolesław Drapella. Podczas swojej długoletniej kariery, prowadził przedsiębiorstwa takie jak AirHelp, SaunaGrow, czy też Black Perals. Opowiadał nam o budowaniu zespołu i odpowiednim wprowadzaniu innowacji do codziennej pracy. Zdradził nam również kilka ciekawostek dotyczących procesu wprowadzania spółki na giełdę i problemów z tym związanych. Kolejnym przedsięwzięciem było spotkanie z twórcami corocznej konferencji, noszącej nazwę InfoShare. Nauczyliśmy się, jakich błędów nie należy popełniać, chcąc zorganizować maraton konferencji, zrzeszający w jednym czasie ponad 6 tysięcy osób.

Działalność koła

Wraz z rozpoczęciem semestru letniego, zaczęliśmy organizować kolejną edycję, corocznej konferencji. Trójmiejska Dolina Krzemowa miała odbyć się pierwszego kwietnia 2020 roku, ale w związku z sytuacją wywołaną przez wirus COVID-19, zmuszeni byliśmy na wycofanie się z przedsięwzięcia. Koło Naukowe Biznesu Elektronicznego, podjęło również współpracę z Kołem Naukowym Systemów Informatycznych E-expert z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Nasza Kooperacja polega na wzajemnym wsparciu, podczas wprowadzania nowych inicjatyw i na konsultowaniu idei, związanych z rozwiązywaniem problemów.